Historia mówiona to projekt Muzeum PRL-u pozwalający na odkrywanie i prezentowanie historii w sposób niezwykle ciekawy w treści i formie.

  • Antoni Mazur w schronisku Samotnia w trakcie spotkania ze Stanisławem Marusarzem - skoczkiem narciarskim. Karpacz, 1946 r.
  • wywiad minuta po minucie
  • Fragmenty wywiadu
Marzenie o wolności. Kraków 1945 Antoni Mazur
Antoni Mazur (1922-06-11).

Wychowywał się w Krakowie, lata wojenne spędził w dzielnicy Dębniki. W 1942 roku otrzymał dyplom technika budowlanego, co pozwoliło mu na podjęcie pracy w przedsiębiorstwach budowlanych w okresie 1942 – 1944. W 1945 roku zdał maturę i rozpoczął studia na Wydziałach Politechnicznych Akademii Górniczej w Krakowie. W 1951 rozpoczął pracę w Kierownictwie Odnowienia Zamku na Wawelu.  Od 1945 do 1989 roku pracował w pracowni architektonicznej w przedsiębiorstwie Energoprojekt. Satysfakcję zawodową czerpał z projektowania budowli sakralnych (w sumie zaprojektował 15 kościołów). Antoni Mazur miał trzy wielkie pasje: grę na skrzypcach, podróżowanie i projektowanie kościołów. Obecnie mieszka z żoną w Krakowie. Jak sam mówi, jego największą radości są wnuki i prawnuki.

Województwo Małopolskie Małopolski Instytut Kultury Warto Pamiętać Muzeum Historii Fotografii